Innowacyjne podziały pomieszczeń

Nie zawsze stoimy przed wyborem jak duże ma być każde pomieszczenie w naszym domu, czy też mieszkaniu. Budowa domu od samych podstaw dostępna jest tylko dla niewielu osób, dlatego musimy godzić się z gotowymi rozwiązaniami i jakoś sobie z nimi radzić. Oczywiście, odpowiednia aranżacja wnętrza bardzo w tym pomaga.

Ściany przesuwne

Niektórym te rozwiązania w aranżacji wnętrz mogą kojarzyć się tylko i wyłącznie z horrorami, gdy to bohater jest uwięziony w pomieszczeniu, gdzie ciągle zbliżają się w jego stronę ściany, gotowe go finalnie zmiażdżyć. Na szczęście prawdziwe ściany przesuwne nie zamierzają nikogo zabić.
W bardzo dużych pomieszczeniach, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w których prowadzona jest działalność gospodarcza, czasami trudno znaleźć miejsce dla siebie, bez natykania się na innych mieszkańców lub klientów. Dlatego warto podzielić pomieszczenie na więcej części, by zapewnić niezbędną prywatność każdej osobie.
Zasada ich działania jest bardzo prosta. Po zainstalowaniu ściany przesuwnej można, jak sama nazwa wskazuje, w dowolnym momencie ją przesunąć w pożądane miejsce, całkowicie odgradzając się od otoczenia. Jest to rozwiązanie często stosowane w salach konferencyjnych, hotelach oraz restauracjach. Jednak istnieją również modele w pełni dostosowane do przestrzeni domowych. Zazwyczaj wykorzystane są w nich rozwiązania szklane, a także zdobione ramy by pełniły również funkcję dekoracyjną.

Albo można po prostu zabudować

Coraz więcej projektantów wnętrz proponuje rezygnację z nadmiaru przestrzeni i po prostu dobudowanie dodatkowej ściany, dzieląc pomieszczenie na pół. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które rzeczywiście dokładnie wiedzą, w którym miejscu pokój powinien zostać podzielony. Jest to oczywiście rozwiązanie trwałe, jednak w ten sposób można lepiej zagospodarować przestrzeń nie przenosząc za każdym razem dziesiątek przedmiotów i mebli.
Zawsze też można skorzystać ze starego, dobrego parawanu…

Minimalizm zawsze w modzie

Szczególnie ostatnie lata pokazały, że sadzenie zbyt dużej ilości drzew, krzewów i kwiatów wcale nie wygląda estetycznie. Dlatego współczesne ogrody projektowane są raczej w wersji minimalistycznej. Zamiast wielu mniejszych roślin właściciele i projektanci stawiają na większe krzewy i drzewa, które w sposób elegancki i subtelny wypełniają zieloną przestrzeń.